Skip to content

Produkcja

Wszystkie lampy niskociśnieniowe Cosmedico  są produkowane w naszej fabryce NARVA Lichtquellen GmbH + Co. KG w Niemczech. Lampy wysokociśnieniowe również są produkowane w Niemczech, m.in. w NARVA G.L.E. Nasze kluczowe kompetencje to ciągły rozwój i produkcja lamp do opalania. W produktach z logiem Cosmedico zawarta jest nie tylko ogromna wiedza techniczna, ale także doświadczenie i lata badań.

Szkło

Czy wiesz, że dzięki specjalnym dodatkom wprowadzanym do pieca można zwiększyć  efekt filtracyjny szkła, a tym samym zmniejszyć moc promieniowania UVB emitowanego przez lampę?  Tworzymy tzw „zamknięte szkło”. W przypadku szkła „otwartego” filtrowane są przede wszystkim fale krótsze, a tym samym moc promieniowania UVB jest większa.

Fosfory

Fosfory UV są proszkami na bazie np. krzemianów lub fosforanów, które są stymulowane przez napromieniowanie, aby emitować światło UV. W celu uzyskania optymalnego efektu opalania powstają mieszanki fosforów o widmach podobnych do słońca. W przypadku szczególnie wysokich wymagań, takich jak linia produktów 10K100®PLUS, stosuje się specjalną mieszankę fosforów z unikalnymi powłokami ochronnymi.

Optymalna mieszanka fosforów

Wewnętrzna powłoka lampy opalającej składa się z kilku różnych typów fosforu. Ta mieszanina ma kluczowe znaczenie dla spektrum promieniowania ultrafioletowego lampy, a ostatecznie dla efektu opalania jaki uzyskujemy. Sztuką jest takie połączenie fosforów, aby były kompatybilne, stabilne oraz zapewniały optymalny efekt opalania.