Skip to content

Ponad 40 lat sukcesów marki Cosmedico

Historia firmy zaczyna się od wynalezienia solarium. Friedrich Wolff, brat Jörga Wolffa – właściciela firmy Cosmedico, w 1976 roku opatentowuje swój wynalazek: łóżko do opalania bez ryzyka poparzenia. Kolejne 40 lat to historia imponujących sukcesów tej początkowo niewielkiej firmy i jej pracowników.

1975/1976
Założenie KOSMEDICO
Sprzedaż kosmetyków i lamp medycznych GmbH. W 1976 r. Jörg Wolff założył firmę KOSMEDICO - Sprzedaż kosmetyków i lamp medycznych GmbH z siedzibą w Stuttgarcie. To początek dzisiejszej globalnej grupy JW Holding, która już wtedy charakteryzowała się innowacyjną siłą i wizją.
1975/1976
1979/1980
Wejście na rynek USA
Ekspansja na rynku amerykańskim rozpoczęła się od założenia Wolff System Technology Inc. z siedzibą w New Jersey (obecnie z Atlancie).
1979/1980
1984
Wprowadzenie COSMOLUX
To rok narodzin lamp marki Cosmedico. COSMOLUX była pierwszą serią lamp z logiem Cosmedico. Wcześniej lampy były sprzedawane pod nazwą handlową Wolff System.
1984
1986
Cosmedico Inc. w USA
W ramach premiery drugiej linii lamp opalających Cosmolux w Chicago powstała firma KOSMEDICO Inc. W późniejszym czasie została przekształcona w COSMEDICO LIGHT Inc., aby finalnie w 2017 roku zmienić nazwę na JW North America Inc.
1986
1986
Wprowadzenie technologii VHO (Very High Output)
dzięki wyjątkowej pomysłowości naszych inżynierów wprowadzamy lampy opalające z technologią VHO. Ta wydajna technologia sprawia, że produkowane przez nas lampy są wyjątkowo skuteczne i zapewniają efekty, o których wcześniej nie można było nawet marzyć. Pigmentacja jeszcze nigdy nie była tak intensywna!
1986
1988
Wprowadzenie CosmoLux RCS
Legendarna lampa RCS była jedną z pierwszych 100 watowych lamp reflektorowych. Po raz pierwszy dzięki wbudowanemu reflektorowi osiągnięto tak wyjątkowy wzrost wydajności i skuteczności lampy.
1988
1990
Wprowadzenie COSMOLUX VHR
W 1990 r. na rynek wprowadzono pierwszą wysokowydajną lampę reflektorową o mocy 160 W: COSMOLUX VHR. Dzięki najnowocześniejszej konstrukcji możliwe było połączenie wysoce efektywnej mieszanki fosforów z innowacyjną technologią elektrod VHR. W następnych latach lampa ta ustanowiła najwyższe standardy wydajności w branży opalania.
1990
1991
Nowa główna siedziba w Stuttga
Po wspaniałej, przełomowej ceremonii w 1990 r., pracownicy przenieśli się do nowej siedziby firmy na Kölner Straße w Stuttgarcie.
1991
1992
Dział Systemów Medycznych
Rozszerzenie COSMEDICO LICHT GmbH poprzez utworzenie Działu Systemów Medycznych, w którym wyraźny nacisk położono na rozwój, produkcję i ogólnoświatową dystrybucję urządzeń i lamp UV do zastosowań medycznych.
1992
1999
Targi Solaria w Kolonii
Solaria, czyli międzynarodowe targi branży opalania szybko stały się główną imprezą branżową w Europie. Cosmedico uczestnicząc w nich co dwa lata prezentowało innowacyjne produkty, które kreowały nowe trendy i wskazywały drogę rozwoju całej branży.
1999
1999
Przejęcie Lancashire Lightening Services Ltd. w Wielkiej Brytanii
Przejęcie Lancashire Solarium and Leisure Services Ltd. w Preston, Lancashire, Wielka Brytania. Założona w 1983 r. firma jest numerem jeden w Wielkiej Brytanii oferując kompleksowe wyposażenie dla każdego salonu solaryjnego.
1999
2000
Nabycie udziałów w NARVA
Nabycie udziałów i zwiększenie w 2003 roku większościowego pakietu udziałów w NARVA Lichtquellen GmbH + Co. KG z siedzibą w Brand-Erbisdorf, Niemcy. Od tej pory wszystkie niskociśnieniowe lampy do opalania Cosmedico są produkowane przez tę niemiecką fabrykę. Jednocześnie: Założenie JW Holding GmbH jako spółki holdingowej zajmującej się inwestycjami i zarządzaniem.
2000
2001
25 lat Cosmedico
Wizją naszego założyciela Jörga Wolffa była szeroka dostępność pozytywnych efektów światła słonecznego, niezależnie od pory dnia czy pory roku. Cosmedico od 25 lat spełnia to marzenie. Z okazji naszego 25-lecia dr Lothar Späth, były premier Badenii-Wirtembergii, wygłosił przemówienie, w którym chwalił siłę innowacji i zrównoważony rozwój średnich firm zarządzanych przez samych właścicieli.
2001
2004
Wprowadzenie VHR 9K90
Wraz z wprowadzeniem na rynek technologii 9K90 Cosmedico wyznaczyło nowe standardy wśród niskociśnieniowych lamp opalających. Ta wyjątkowa technologia lamp zawiera opatentowaną mieszankę fosforów, która nigdy wcześniej nie była stosowana w lampach fluorescencyjnych. To rewolucja nie tylko w aspekcie wydajności samej lampy, ale przede wszystkim skuteczności i efektywności opalania.
2004
2010
Wprowadzenie COSMOFIT
COSMOFIT był i nadal jest potężną odpowiedzią na europejskie przepisy wprowadzające normę ograniczającą maksymalną irradiancję w solariach do poziomu 0.3 W/m². Lampy Cosmedico COSMOFIT spełniają wymagania tej normy w najpopularniejszych urządzeniach, zapewniając jednocześnie najbardziej zaawansowaną technologię opalania.
2010
2012
Wprowadzenie na rynek 10K100®
Rozszerzenie oferty Cosmedico o nową serię lamp z kategorii premium. Cosmedico 10K100® to idealne ulepszenie każdego solarium. Oferuje doskonałą jakość i wyjątkowy efekt opalania – szczególnie w urządzeniach zgodnych z normą 0,3 W/m².
2012
2012
JW Sales GmbH
W Stuttgarcie powstaje JW Sales GmbH, do którego włączona zostaje Cosmedico Licht GmbH. Cosmedico funkcjonuje na rynku jako zarejestrowany znak towarowy i rozpoznawalna marka lamp opalających. Od tego czasu lampy Cosmedico są dystrybuowane na całym świecie przez JW Sales GmbH.
2012
2014
Targi FIBO w Kolonii
Rok 2014 był początkiem nowych targów: SUNbiz w Kolonii. Pod patronatem FIBO branża znalazła nowe miejsce spotkań po zaprzestaniu działalności targów Solaria w 2007 r. Od tego czasu co roku prezentujemy nasze najnowsze produkty na stoisku Cosmedico.
2014
2015
Wprowadzenie WILD WAVE
W 2015 roku na targach FIBO zaprezentowaliśmy COSMEDICO WILD WAVE. To nasza ekskluzywna gama lamp o oszałamiającej konstrukcji WAVE, którą można podziwiać w dwóch wersjach: WILD WAVE BLUE zapewniająca odświeżenie i rewitalizację oraz WILD WAVE RED sprzyjającą głębokiemu relaksowi.
2015
2017
Wprowadzenie niskociśnieniowych lamp RUBINO
Najnowsze wyniki badań doprowadziły do stworzenia linii Cosmedico RUBINO. Czerwone światło jako dodatek do światła UV aktywuje metabolizm skóry i poprawia jej dotlenienie. W rezultacie proces opalania jest szczególnie delikatny, a skóra pozostaje gładka i miękka.
2017